Екоплатформа – об'єднання фахівців
з питань екологічної безпеки

Зустріч експертів з розробки ТДА Дністра 26.07.2018

Ecoplatform  

В рамках Проекту ГЕФ «Сприяння транскордонному співробітництву та комплексному управлінню водними ресурсами в басейні річки Дністер» 26 липня 2018 року у Києві відбулась зустріч молдавських та українських експертів, залучених до розробки транскордонного діагностичного аналізу (ТДА) та елементів спільного плану управління річковим басейном (ПУРБ) Дністра.

На зустрічі обговорювались структура ТДА та елементи ПУРБ Дністра, аналіз основних антропогенних навантажень та їх вплив, включаючи забруднення пластиковим сміттям, питання Нітратної директиви, вплив Дністровського гідровузла, економічні аспекти водокористування, та ін.

Серед питань проекту, фахівці Екоплатформи презентували розпочату інвентаризацію хвостосховищ в басейні річки Дністер. Ірина Ніколаєва у своєму докладі розповіла про виконання першого етапу завдання - відвідування 5 підприємств Івано-Франківської та Львівської областей.
За результатами візуального огляду підприємств, озвучені основні проблеми експлуатації дев'яти наявних на балансі хвостосховищ.

Додатково, готується інформаційно-просвітницький відеорепортаж на тему експлуатації хвостосховищ в Україні. Відеоматеріали міститимуть поточний стан хвостосховищ, що розташовані в басейні Дністра. Відзнято тематичні інтерв`ю представників підприємств, басейнового управління водними ресурсами річки Дністер, обласних державних адміністрацій та Мінприроди України.

Наразі, фахівці Проекту опрацьовують матеріали, зібрані під час відвідування підприємств з метою дослідження поточного стану хвостосховищ. За результатами інвентаризації будуть надані коротко- і середньо- та довгострокові заходи задля безпечної та економічно доцільної експлуатації хвостосховищ, що увійдуть до плану управління річковим басейном Дністра.

Comments: 0

Email again:

Add a comment

Name: E-mail:    
Comment: