Екоплатформа – об'єднання фахівців
з питань екологічної безпеки

Робоча зустріч з питань екологічної ситуації в м. Борислав 12.07.2019

Ecoplatform  

В рамках дослідження питань управління промисловими відходами в басейні Дністра, експерти проекту ГЕФ ініціювали зустріч у міській раді Борислава Львівської області для обговорення проблем забруднення нафтопродуктами річки Тисмениця.

Розробка Бориславського нафтового родовища має 200 річну історію, а саме місто побудовано прямо над виробками і задумано як місто-супутник нафтогазовидобувної промисловості.

 

Близько 150 років тому видобуток вели «ручним» способом, в результаті чого на сьогодні на території родовища знаходяться близько 20 тисяч копанок (нафтових ям) тих часів, з яких 300 виявлено, частина з них приведена у безпечний стан. Усі такі копанки потребують виконання заходів щодо їх ліквідації.

 

Також учасники відвідали місця природного виходу нафту на поверхню землі біля річки Тисмениця. Такими нафтопроявами заповнена вся територія Бориславського родовища та місто, вони є додатковими джерелами забруднення ґрунтів і водних масивів.

 

На зустрічі 12 липня зібралися представники Мінприроди, Дністровського БУВР, керівники міськради Борислава та експерти проекту ГЕФ. Учасники розглянули пропозиції щодо можливих кроків у напрямку зниження навантаження нафтопродуктами на масиви вод в басейні Дністра. Ці питання вимагають тристороннього діалогу для об'єднання зусиль центральних і місцевих органів влади, територіальних управлінь водними ресурсами та місцевого бізнесу, з метою залучення технічної допомоги країн з подібним досвідом. Як майданчик для таких обговорень запропоновано використовувати відкриті засідання Басейнової ради Дністра, до складу якого входять як представники центральних та місцевих органів влади, так і водокористувачі, фахівці наукових установ і громадські активісти.

 

Результати обговорень будуть спрямовані центральним органам влади і представникам місцевого бізнесу для спільного вирішення екологічної ситуації, пов'язаної із тривалим нафтовидобутком на території міста.

 

Див. також публікацію на сайті Дністровської комісії:

https://dniester-commission.com/novosti/nefteprodukty-kak-odin-iz-istochnikov-zagryazneniya-bassejna-dnestra/Comments: 0

Email again:

Add a comment

Name: E-mail:    
Comment: