Екоплатформа – об'єднання фахівців
з питань екологічної безпеки

Прес-тур і майстер клас з екологічної журналістики: екологи та журналісти разом відвідали підприємство Донбасу 30.10.2019

Ecoplatform  
Наприкінці жовтня Координатор проектів ОБСЄ в Україні організував Прес-тур і майстер клас з екологічної журналістики «Екологічна безпека та збройні конфлікти. Що відбувається та як про це писати/ знімати/ розповідати». Захід проходив з 29 по 31 жовтня 2019 року у м. Краматорськ, Донецька область, в рамках проекту «Допомога в розширенні системи моніторингу довкілля на Донбасі» у співпраці з екологічною мережею «Зой» та за участі тижневика WOZ die Wochenzeitung (Швейцарія). Ірина Ніколаєва, керівниця Екоплатформи та консультантка ОБСЄ, надала фаховий супровід у питаннях екологічної безпеки підприємств Донбасу.

У перший день прес-туру 15 журналістів, блоґерів та активістів зі всієї країни обговорили з фахівцями питання екологічних викликів в умовах збройного конфлікту та як писати про екобезпеку і воєнні дії та інші нестандартні ситуації. З учасниками пресс-туру працювали представники міжнародних та українських видань – Сьюзен Боос та Олег Листопад, національні та міжнародні експерти з охорони довкілля – Дмитро Аверін, Ніколай Денісов та Ірина Ніколаєва.

 

Під час представлення поточних робіт ОБСЄ в напрямі екологічної безпеки на сході України, Ірина Ніколаєва розповіла про хвостосховища Донбасу, ознайомивши присутніх з основними потенційними екологічними загрозами при експлуатації таких об`єктів в умовах ведення військових дій.

 

На наступний день представники медіа разом із експертами побачили як працює автоматизований пост спостереження за станом повітря у м. Краматорськ, що входить до складу першої в Україні автоматизованої системи моніторингу стану довкілля Донецької області, яка відповідає вимогам Директив ЄС (2008/50/ЄС, 2004/107/ЄС).

 

Наступною зупинкою став регіональний ландшафтний парк «Клебан Бик», який постраждав під час військових дій – від будівництва фортифікаційних споруд, вирубки лісових насаджень, лісових і степових пожеж.

© Фото: Костянтин Чернічкін (ОБСЄ)


Після мальовничих ландшафтів журналісти та екологи відвідали ПРАТ «Авдіївський коксохімічний завод», познайомилися із сьогоденням цього прифронтового підприємства та дізналися про екологічні ризики і проблематику управління відходами хімічного виробництва в умовах військових дій.

© Фото: Костянтин Чернічкін (ОБСЄ)


Екологічні загрози в зоні конфлікту – тема, яка цікавить всіх. Тож сьогодні вкрай актуально професійне висвітлення таких питань у медіа, - зазначила Ірина Ніколаєва.   

За результатами прес-туру журналісти готують сюжети та публікації щодо екологічних проблем Донбасу:

Відео-ролик українського загальнонаціонального каналу ICTV 

Публікація на регіональному порталі Донбасу «Донецкие новости»: 

Публікація інформаційно-аналітичного видання «GreenPost»

 

© Фото: Костянтин Чернічкін (ОБСЄ)


Comments: 0

Email again:

Add a comment

Name: E-mail:    
Comment: