Екоплатформа – об'єднання фахівців
з питань екологічної безпеки

Питання впливу хвостосховищ на водні об’єкти розглянуто на засіданні Національного діалогу з водної політики 06.11.2019

Ecoplatform  
5-6 листопада 2019 року в рамках Міжнародного водного форуму «AQUA 2019» відбулось засідання Національного діалогу з водної політики. Захід проходив у м. Київ, конференц-залі Міжнародного виставкового центру.

Організаторами зустрічі стали Міністерство енергетики та захисту довкілля України та Міністерство розвитку громад та територій України за підтримки проекту Європейського Союзу «Водна ініціатива Європейського Союзу плюс для Східного партнерства» (EUWI+).


Представники національних та місцевих органів влади, водних асоціацій та міжнародних експертів із країн-членів ЄС поділилися практичним досвідом, отриманим на шляху впровадження водних реформ.

Під час панельної дискусії «Синергія з іншими міжнародними проектами, що впроваджуються в Україні» Ганна Ленько, консультант ОБСЄ, фахівець Екоплатформи представила доповідь щодо досліджень хвостосховищ та їх впливу на водні об’єкти, та розповіла присутнім про інвентаризацію таких накопичувачів у басейні Дністра та дослідження хвостосховищ Донбасу.

Хвостосховища за призначенням виконують функцію безпечного зберігання відходів виробництв, але у разі аварійних ситуацій стають джерелами забруднення масивів вод та джерелами впливу забрудненими територіями внаслідок разових викидів при аваріях та/або при хронічних протіканнях від несправності конструкцій. В такому випадку небезпечні речовини, що містяться у відходах, потрапляють напряму або із забруднених територій в найближчі поверхневі і підземні води в залежності від специфіки об’єкта.

Інвентаризація хвостосховищ у басейні Дністра виконується в рамках проекту ГЕФ/ ПРООН/ ОБСЄ/ ЄЕК ООН «Сприяння транскордонному співробітництву та комплексному управлінню водними ресурсами в басейні річки Дністер».

Дослідження хвостосховищ Донбасу реалізується в рамках проекту Координатора проектівОБСЄ в Україні «Допомога в розширенні системи моніторингу довкілля на Донбасі».
Comments: 0

Email again:

Add a comment

Name: E-mail:    
Comment: